Sıralama seçin

Zihgir Yüzük

Zihgir, antik çağda başlayan ve günümüzde kullanılmaya devam eden başparmağa takılan bir okçu yüzüğüdür. Zihgir yüzük, Okçu Yüzüğü ve Başparmak yüzüğü olarak da bilinen malzeme sağ elin başparmağına takılır. Okçuluk tarih boyunca savaşlarda bir savunma yöntemi olarak kullanılırken, günümüzde sporun ana dallarından biri olarak tercih edilmektedir. Yayın okun daha uzağa fırlatılmasına yardımcı olan zihgir halkası, okun başparmağının kırılmaması için kullanılır. Oku bu cihaz olmadan kullanmak parmak yaralanmasına ve nasır oluşumuna neden olur.

Bir zamanlar savaş aleti olarak kullanılırken, son yıllarda aklı başında erkeklerin parmaklarına takılan bir aksesuar haline geldi. Zihgir; Hikâyede gücü, cesareti ve özgürlüğü sevenleri temsil ediyor. Günümüzde el işçiliği ve işçilik gerektiren zihgir yüzükler, tüm ihtişamı ve ihtişamıyla yüzük severlerin kullandığı en önemli aksesuarlardan biridir.

Tercihlere Göre Başparmak Yüzükleri

Yüzükler müşterinin tercihlerine göre tasarlanır ve işlenir. Başparmak Yüzüğü gümüş yüzükler, özgün ve zarif tasarımları sevenlerin favorilerinden biridir. Özenle tasarlanmış ve işlenmiş Zihgir gümüş yüzükler, el yapımı ve zarif görünümleriyle pek çok müşterinin favori aksesuarları arasında yer alıyor. gümüş zihgirler; Modaya yön veren, özgür ruhlu ve sofistike erkeklerin tercih ettiği dikkate değer mücevher parçalarıdır. Erkek zihgir yüzüğü kusursuz görünümü, modern tarzı ve zarif detaylarıyla kendini gösteriyor. Zihgir yüzük anlamı oldukça ilginçtir.

Tarihi okçularda güç ve yiğitlik gibi unsurları bünyesinde barındıran bu ürün, Türkler için büyük önem taşıyan bir semboldür. Zihgir; Üç bölümden oluşur: kulaklar, kaşlar, ağzın çatısı ve eşik. Ortanın parmak üzerindeki kısmına ağız veya kaşın çatısı, derinin içine yerleştirilen kısmına kulak ve kordonun iç kısmına eşik adı verilir. Modern tasarımının yanı sıra günlük hayatta her gün takabileceğiniz başparmak yüzüğü erkekler arasında oldukça popüler. Bu tür ürünleri satın alırken parmağınıza uygun ölçüyü seçmeye özen göstermelisiniz.

Beğenilen Okçu Yüzüğü Modelleri Nasıldır?

Okçu yüzüğü modelleri müşteri beklentilerine göre tasarlanmıştır. Bu, çeşitli modeller oluşturur. Son yıllarda kadınların  tercihi haline gelen Zihgir kadın yüzükleri özgün tarzıyla öne çıkıyor. Sıra dışı tasarıma sahip bir model ile şıklığınızı mükemmelleştirir ve herkesin dikkatini çekersiniz. Modern tasarıma sahip takılar  kendinizi özel hissettirecek. İlginç serideki ürünler özenle tasarlanmış ve el işçiliği ile üretilmiştir. Uzun yıllar kullanılabilir. Tarihinin heybetli dokusuna sahip, estetik yapısı etkileyici ve kombinini şık bir görünümle destekleyen Okçu yüzüğü, kadınların favorileri arasına girmeyi başardı. Bu tarz takıları özel günlerde eşinize, kız arkadaşınıza veya sevdiğiniz kişiye hediye olarak  alabilirsiniz.

Birinin satın alacağı bir hediye seçmek çoğu zaman zor olabilir. Bu tür ürünler takı severler için  göz alıcı seçeneklerden biridir. Hem erkekler hem de kadınlar tarafından yaygın olarak kullanılan model, hem günlük hayatın hem de özel anların favori aksesuarı oluyor. Sevdiğinize alacağınız yüzük, yıllarca unutamayacağınız anlamlı bir hediye olacaktır. Birçok farklı model var. Bu modellerde kullanılan malzemeler de oldukça önemlidir.

Zihgir Yüzük Modelleri Nasıl Alınmalıdır?

Zihgir yüzük modelleri için numaralandırma sistemi cinsiyete bağlıdır. Çap, çevre ve boyut sayı sistemi sayesinde hassas parmak ölçümleri mümkündür. Yüzüğü döndürmek veya parmağınızı yakalamak istemiyorsanız çok dikkatli olmanız gerekir. Parmak ölçünüzü kendiniz hesaplamak için çok eski bir yönteme ait olan ip veya şerit ölçüm tekniğini kullanabilirsiniz.

Mevcut bir yüzüğünüz varsa, onu bir şablon olarak değerlendirebilir ve yeni takılarınızı boyutlandırmak için kullanabilirsiniz. Zihgir Yüzük Doğru ve güvenilir sonuçlar almanın temel yolu profesyonel bir ölçüm cihazı ile hesaplama yapmaktır. Mandrel olarak da bilinen bir ölçüm aleti, halkanın karşılık geldiği tam sayıların nasıl belirleneceği ve doğru boyutun nasıl bulunacağı konusunda fikir verir. Bu nedenle yüzük alırken her zaman  doğru beden Zihgir modelini sipariş edebilirsiniz.

Zihgir Yüzükleri Yapımında Kullanılan Malzeme

Zihgir yüzükleri takınarak zarafeti vurgulayın. Sonuç olarak, yaş veya cinsiyetten bağımsız olarak herkesin takabileceği mücevherlerden biri haline gelmiştir. Müşterilerimizin ihtiyaç ve taleplerine göre şık görünüme sahip çeşitli takılar tasarlanmakta ve üretilmektedir. Tarihte gücü ve cesareti simgeleyen bu göz alıcı tasarımlar sayesinde parmaklarınıza şıklık katın, tarzınıza yön verin.  Zihgir Yüzük modelinden beğendiğiniz yüzüğünüzü kendiniz veya sevdikleriniz için hızlıca sipariş verebilirsiniz.  Birçok farklı model var. Bu modellerde kullanılan malzemeler de oldukça önemlidir.

Zihgirler; metal, boynuz, kemik, fildişi veya gümüşten yapılabilir. Nostaljik tercih edilen modeller arasında Bone Zihgir dikkat çekiyor. Daha sade bir tasarım isteyenler ve okçuluğa yeni başlayan sporcular plastik zihgir tercih ediyor. Özel günlerde şıklıktan ödün vermeden kullanmak isteyen müşteriler de Son Sanat Kuyumculuk gümüş yüzük Zihgir modellerini tercih ediyor. Farklı markaların farklı özelliklerde tasarladığı modelleri keşfedebilirsiniz.

Sevdiklerinize Verilecek En Güzel Hediye

Zihgir yüzüklerin de çeşitli model ve renkler mevcuttur.  Zihgir yüzük çeşitlerini bulun ve satın alın, uygun fiyata sevdiklerinize ve ailelerinize hediye edin. Yüzlerce ürün arasından tarzınızı yansıtan bir modeli hızlıca bulabilir ve hızlı karar verebilirsiniz. Ürün incelemeleri ve derecelendirmeleri satın alma sürecini basitleştirir.

Ürünü deneyimleyim önerilerde bulunan müşterilerin fikirlerinden yola çıkarak sipariş verme fikri akla gelmektedir. Bu sayede ürünü yakından görebildiğiniz kadar bilgi alabilirsiniz. Bu, tüm özelliklere sahip doğru modeli bulmayı kolaylaştırır. Zihgir yüzük ile geniş ürün yelpazesi ve müşterilerinize online alışveriş yaparken size özel avantajlar ile kazançlı bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz. Kendinizi ve sevdiklerinizi şımartmak için birbirinden şık tasarımlar ve tarihi yansıtan zihgirler arasından seçim yapabilirsiniz.

Zihgir Yüzüğü Hangi Ele Veya Parmağa Takılır?

Tetikçinin parmağının yaralanmaması için başparmağa Zihgir takılır. Zihgir yüzük,  ok atarken başparmağı korumak için okçuluk aksesuarı olarak kullanılmıştır. Bugün, tarzını ifade etmeyi seven özgün erkeklerin favori aksesuarındandır. Bu, ok atarken tellerin başparmağı ezmesini önlemek için tercih edilen ışın yayma mekanizması türünü ortaya çıkaran bir emekleme türüdür. Yayı çekmek çok fazla enerji açığa çıkarır. Türk yaylarında bu enerji diğer yaylara göre 2-3 kat daha fazla olabilir. Bu nedenle Zihgir tarafından korunmaktadır. Zihgir, Hunlardan Göktürklere, Çinlilere, Korelilere, Moğollara, Selçuklulara ve daha sonra Osmanlı İmparatorluğu, Hintliler ve Araplara gitti.

Zihgir Yüzüklerin Modeline Göre Fiyatları

Kültürümüze ve tarihimize derinden dayanan Zihgir yüzüğü çeşitli modellerde gelir. Okçuluktan çok bir  aksesuar olarak kullanılmaya başlanması, çeşitli tarzlarda modellerin oluşturulmasında etkili olduğunu kanıtlamıştır. Özellikle son yıllarda kemer  halkası da oldukça popüler hale geldi. Bu nedenle Zihgir yüzük okçuluk yüzüklerinin aksesuar olarak kullanımı da artmaktadır. Aksesuar olarak kullanılan Zihgir yüzüğü de gümüş içermektedir. Tahtadan yapılan ve yolculuğuna başlayan okçuluk yüzükleri artık gümüşten yapılmıştır. Tabii bu durum Zihgir okçu yüzüklerinin fiyatını da etkiliyor.

Günümüzde ağırlıklı olarak  aksesuar olarak üretilen farklı modeller sayesinde farklı giysi ve kombinlere uygun nitelikler bulunmaktadır. Bu nedenle  günlük ve ev kullanımı için uygundur. Ayrıca çeşitli nakış modelleri ve her yüzük ölçüsüne uyum sağlaması, kullanımın ve tercih edilen ağların artmasında etkili olduğunu kanıtlamıştır. Kaliteli malzemelerle üretilmiş olup uzun yıllar kullanılabilir ve bütçenizden tasarruf sağlar. Zihgir yüzük ve model çeşitleri, yüzüğün Osmanlı İmparatorluğu'nda kazandığı sanatsal değerin kimliğine ve üstün işçiliğine saygı duyarak varlığını devam ettirmesini sağlar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.